به احترام ِ احترامی

شنبه 26 بهمن‌ماه سال 1387 ساعت 08:11 ب.ظ

رفقای ِ دوران ِ کودکی ما دارند یکان یکان رخت سفر می بندند و می روند.

پس از حمید عاملی حالا نوبت رسید به منوچهر احترامی، خالق ِ مجموعه حسنی.

آن چه مرگ  ِ احترامی و دیگرانی چون او مرا متاثر می کند یکی رفتنشان از بین ماست و دیگر این که بدون احترامی ها و عاملی ها نسل های ِ آینده کودکی خود را چگونه سپری می کنند؟

کودکی ما با کتاب و نوار قصه گذشت اما امروز بچه ها با برنامه های سخیف صدا و سیما کودکی را تلف می کنند.

گاهی که برنامه های ِ کودک صدا و سیما را می بینم خوشحال می شوم که چه خوب شد بزرگ شدیم و کودکی ِ مان با پخش ِ این مهملات هم زمان نشد.

احترامی علاوه بر داستان برای کودکان طنزنویس برجسته ای بود.

طنز هائی که با عنوان ِ «پیر ما» در ماهنامه گل آقا می نوشت و هم چنین «کنفرانس شرق» که در روزنامه ی ِ شرق، زمان سردبیری محمد قوچانی، پنج شنبه ها در صفحه ی ِ آخر چاپ می شد را می خواندم . «کنفرانس شرق»  از لحاظ فرم کار ِ نوئی بود که متاسفانه پس از رفع ِ توقیف ِ شرق ادامه نیافت.

به هر حال اینک ما ماندیم و جهان بی احترامی. در خبرها آمده بود که در تشییع پیکر او اعلامیه طنز بین حاضرین توزیع شده.

پس ما هم لبخندی می زنیم به احترام ِ احترامی
نظرات (7)
شنبه 26 بهمن‌ماه سال 1387 ساعت 09:57 ب.ظ
آقا خوب حافظه ای دارید شما که اسامی این محترمان همیشه در ذهنتان زنده است البته ایما هم اهل چیزهایی که فرمودید بودیم اما آن زمان یاد نگرفته بودیم که کتاب یا نواری که به دست و گوشمان می رسد دربیاوریم نویسنده و قصه گویش را ولی ای آقا! آنها که رفتند هیچ من و تو هم کم-کم باید کاسه کوزه مان را جمع کنیم(ایرانی بازی) ما که هم اکنون در پیک جوانی هستیم هرچه می بینیم تشابه است بین ایما بابابزرگمان تا تفاوت!
---
و راجع جان لنون عرض شود که همانطور که آن کتاب نوشته آن یارو قاتل مشهور در اعترافات رسما چنان گفت که آنجا آمد و اخبار رسمی نیز همان را منتشر کرد اما نگاهی به سیاست های کاخ سفید دوره ریچارد نیکسون و برخورد شدید وی با روزنامه نگاران روشنفکران دانشجویان و جوانان چپی آن عصر توهم بودن نظریه توهم توطئه در مورد آن قتل را نشان می دند.
---
و دیگر اینکه از آنجا که ما تخصصمان بومی سازی است احتمالا قتل آمریکایی را بومی سازی کنند همان را در اینجا پیاده کنند خلاصه اینکه اگر دیدید جای صدای سلام و صلوات می آید فی الفور بروید گوشه ای پناه بگیرید.
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1387 ساعت 12:41 ق.ظ
اره چند وقت فکر می کردم بچه هایی که شخصیت محبئبشون عمو پورنگه در بزرگی چه ادم های مزخرفی می شند انگار بهشون یاد می دهند به هیچ کس احترام نذارند و همه چیز مسخره کنند و هیچ تابویی نداشته بتشند
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1387 ساعت 12:47 ب.ظ
آیا نباید گفت : ما بی چرا زندگانیم آنان به چرا مرگ خود آگاهانند
و به قول دمدمی ما هم باید به فکر رفتن باشیم چون مرگ حدیث مکرر این روزهاست
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1387 ساعت 03:36 ب.ظ
متاسفانه نسل امرور نسل بی خاطره ای است...
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 20 اسفند‌ماه سال 1387 ساعت 01:11 ب.ظ
دوست خوبم به یاد قرار های وبلاگی خوب گذشتمون یک قرار وبلاگی جدید گذاشته شده و خیلی از دوستان هم استقبال کردند حتما شما هم بیاید دوست داریم که جای هیچکسی خالی نباشه . برای هر چه بهترشدن این قرار و حضور همه دوستان خوب قدیم و جدید لطفا در اطلاع رسانی این قرار ما را همراهی کنید. اطلاعات بیشتر این قرار را در این وبلاگ بخونید http://gharar87.blogfa.com
امتیاز: 0 0
شنبه 1 فروردین‌ماه سال 1388 ساعت 04:02 ب.ظ
امتیاز: 0 0
شنبه 1 فروردین‌ماه سال 1388 ساعت 07:03 ب.ظ
سلام آرش جان
نوروز بر تو و خانواده محترمت فرخنده باد.
بابت معرفی سایت ممنون.
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد